Историјске бројке у румунском фудбалу!

Динамо одиграо 2000. утакмицу и забележио 1100 победу, а за све је крив ветеран Никулае! Великан из Букурешта славио у Галацију и укључио се у борбу за пласман у Лигу Европе (1:0).

Фудбал 22.02.2015 | 15:10

Историја румунског фудбала исписана је у Галацију. Динамо из Букурешта одиграо је 2000. утакмицу у државном првенству и постарао се да вредан јубилеј крунише победом. Славни клуб који је дуго био миљеник полиције однео је три бода за главни град, захваљујући поготку који је у 44. минуту меча постигао Маријуш Никулае - 1:0.

Капитен Динама, који у мају пуни 34. године, сјајно је реаговао после центаршута из корнера, искористио чињеницу да је висок 184 центиметра, али и непсретну реакцију голмана Оцелула Макабу Ма-Каламбаја и ударцем главом донео радост екипи која је јесени део првенства завршила катастрофом против Астре (1:6). Истовремено, наговестио тачно 1100. победу Динама, али и пробој ка горњем дому табеле, пошто је овим тријумфом Динамо пришао Астри и Таргу Мурешу само на бод заостатка (своје мечеве играју у недељу) и активно се укључио у борбу за пласман у Лигу Европе.

Иначе, Динамо је последњи пут био првак Румуније 2007.

С друге стране, Газ Метан је у Медијашу спречио фудбалере Ботошонија да забележе трећу узастопну победу у гостима. Чак гости могу да буду задовољнији исходом, јер су морали да јуре заостатак настао после сјајне акције домаћег тима и реализације Александруа Куртеануа.

Тренер Ботошанија је почетком другог полувремена направио измену која му се испоставила златном,резервиста Атила Хаднађи са истог места као и његов ривал - само у супротан угао - поравнао је резултат и оставио Ботошани на шестој позицији, са реалним изгледима да се бори за пласман у Лигу Европе.