Тузла: Посланици бирају владу, полиција чува зграду

Прилази Босанском културном центру у Тузли, у којем ће данас бити одржана Скупштина Тузланског кантона, окружени су жутом траком и полицијским патролама због најављеног окупљања радника пропалих фирми са подручја Тузланског кантона.

Босна и Херцеговина 20.02.2015 | 10:44
Тузла: Посланици бирају владу, полиција чува зграду

Радници Фабрике обуће "Аида" и "Ливнице челика" из Тузле, те Фабрике намјештаја "Коњух" из Живиница договорили су да ће испред Босанског културног центра сачекати формирање Владе Тузланског кантона.

Скупштина Тузланског кантона данас би требало да именује кантоналну владу.

Раније је договорено да СДА са 13 посланика добије мјесто премијера и пет министарстава, ДФ са четири посланика добије пет министарстава, док су Народна странка "Радом за бољитак" и БПС са по два посланика добили по једну министарску позицију, јавили су федерални медији.

Мандатар за састав нове Владе Тузланског кантона је Бего Гутић.

Коментари / 3

Оставите коментар
Name

ауслендер

20.02.2015 09:52

Да ми је да ово доживим у РС. Људи они се буне, а живе боље од нас. Гдје је наш понос ????

ОДГОВОРИТЕ
Name

Исмет

20.02.2015 10:02

Не да се Баја, зато има овај нови закон који га штити као угрожену врсту.

Name

лапсус лингуае

20.02.2015 10:15

Овај закон о јавном реду и миру ће усвојити ускоро и у Федерацији па макар био и на ћирилици.

ОДГОВОРИТЕ