''О дрону'' у априлу, у Лозани, опет!
Усмено саслушање челника Србије и Албаније око прекинутог меча квалификација за ЕУРО 2016 у Београду пред Судом за арбитражу у спорту 16. или 17. априла.
Фудбал 13.02.2015 | 18:20
УЕФА је донела своју пресуду у вези прекинутог меча у Београду између Србије и Албаније у квалификацијама за Европско првенство 2016. године.
УЕФА је регистровала ту утакмицу службеним резултатом 3:0 у корист Србије, али и ФСС одузела три бода, "орлове" казнила са два меча пред празним трибинама на свом терену и 100.000 евра. Албанци су тада добили такође новчану казну од 100.000 евра.
Оба савеза су након тога уложила жалбу на ту одлуку. Из Ниона је, међутим, почетком децембра потврђена та казна, а жалбе нису усвојене.
Фудбалски савез Србије одмах након тога најавио је да ће правду потражити и на Суду за арбитражу у спорту у Лозани. Опсежни материјал је одмах припремљен, а захтев за арбитражу поднет.
Челници "српске куће фудбала" добили су и одговор када ће бити оџано саслушање у Лозани.
"Добили смо обавештење из Лозане, тако да би усмено саслушање свих страна у поступку пред Арбитражним судом требало да се обави 16. или 17. априла. Све стране пре тога морају да се усагласе да ли им одговара предложени датум. ФСС је већ послао сагласност. Иначе комплетан доказни материјал, транскрипти биће предочени на саслушању", истакао је за "Спортски журнал" Зоран Лаковић, генерални секретар ФСС.
Коментари / 0
Оставите коментар