НБА: Њу Орлеанс срушио Тандере у задњој секунди!

Хокси су најбољи тим НБА лиге, Торонто опет побеђује, Расел Вестбук није помогао Тандеру ни са 48 поена! 41 убацио Ентони Дејвис, постигао прву тројку у сезони у последњим тренуцима за победу. Нетси савладали Никсе, Спурси у репризи финала поновили тријумф над Мајамијем, Мемфис кикснуо.

Кошарка 07.02.2015 | 11:40

Атланта Хокс је и званично најбољи тим лиге. Победила је Голден Стејт са 124:116 и на тај начин му није допустила да се изједначи са њом по броју победа (иако се налазе у различитим конференцијама). Торонто се вратио на победничке стазе победом над Клиперсима од 123:107. У репризи прошлогодишњег НБА финала Спурси су савладали Мајами са 98:85 и тако учврстили седму позицију на Западу. Минесота је изненадила Мемфис са 90:89 и тако прекинула његову серију од осам узастопних победа. Расел Вестбрук је постигао чак 48 поена, али ни то није помогло његовом тиму да савлада Њу Орлеанс - 113:116.

Атланта је тренутно најбоља у целој лиги. У последњих десет мечева има девет победа. У ноћи између петка и суботе пао је и моћни Голден Стејт са 124:116. Иако је Голден Стејт боље отворио меч , Хокси су успели да се врате до полувремена, па да на старту другог дела игре и поведу. До краја су одржавали предност уз помоћ расопложених шутера. Кент Бејзмор је погодио сваку тројку коју је гађао. У победничкој екипи је најбољи био Џеф Тиг са 23, док је Пол Милсап постигао 21 поен. Стеф Кари је за Ратнике постигао 26 поена уз девет асистенција, док је Клеј Томпсон дао 29.

И другопласирани тим истока се докопао победе. Торонто је савладао Клиперсе са 123:107, после врло спорог почетка. Много боље је меч отворила екипа из Лос Анђелеса, па је чак и водила на полувремену. Почетком треће деонице, Канађани су преокренули и после тога више нису испуштали вођство. Најефикаснији играч победничке екипе био је Демар Дероузан са 24 поена и осам асистенција, док је у тиму Клиперса Блејк Грифин поститгао 26.

Мемфис је после велике борбе изненађујуће поражен од Минесоте са 90:89. Џаба осам победа заредом, када су Ендру Вигинс и компанија били и више него расположени за кошарку. Већину времена је водила екипа из Минеаполиса, али су на три минута до краја Гризлији имали предност од седам поена. Две тројке Рубија су приближиле Минесоту, да би онда Рендолф направио фаул над њим, што је Шпанац искористио и донео победу свом тиму. Велика драма, велика победа над фаворитима.

У веома узбудљивој, карактеристичној НБА утакмици Њу Орлеанс је тројком у последњим моментима победио Оклахому са 116:113. На том мечу најефикаснији је био фантастични Расел Вестбрук са 48, док је у екипи Пеликанса Ентони Дејвис постигао чак 41 поен. Управо је "Обрва" најзаслужнији за победу, јер је постигао тројку на самом истеку треће четвртине, и то његову прву ове сезоне. Нашао је прави моменат.