ЕЛ: Реал разбио Барсу, ''долијао'' и ЦСКА и то у Атини!

Кошаркаши Реал Мадрид убедљиво су славили у шестом колу Евролиге пошто су у групи Е били далеко бољи у шпанском дербију од Барселоне 97:73 (26:16, 16:17, 24:20, 31:20). Кошаркаши ЦСКА из Москве уписали су први пораз у Топ 16 фази Евролиге пошто су у групи Ф погнуте главе отишли из Атине, јер је Олимпијакос био бољи са 84:76 (11:17, 32:20, 21:16, 20:23).

Кошарка 05.02.2015 | 23:30

Од самог почетка, Реал Мадрид је показао праву доминацију против Барселоне коуја није имала никакав одговор на сјајне партије Серхија Родригеза и Рудија Фернандеза који су заједно постигли 55 поена и обојица погодили по 50 одсто за три поена (2/4 и 3/6). Са друге стране, Каталонци су се ослањали само на Хезоњу који је дао све од себе, али није могао да носи сам тим.

Свака четвртина је, логично, привала краљевском клубу, а Реал није спустио темпо ни у последњих десет минута, иако је већ имао стабилну, двоцифрену разлику, па је последњу деоницу добио са 31:20 и закључио шпански дерби, тако да је Барселона сада далеко од сигурног места у наредној фази, јер има скор од три победе и три пораза.

Серхио Родригез је на крају утакмице сакупио 23 поена, један мање је дао Руди Фернандез, док је солидан учинак имао и Фелипе Рејес са 14 поена. Код гостију из Барселоне, Марио Хезоња је дао 22 поена, Анте Томић 12, а Џастин Доелман 11 поена, док остали играчи нису успели да дођу до двоцифрене бројке.

ЦСКА је, као и до сада у групи Ф, ушао са амбицијама да остане непоражен и тај циљ је почео да се испуњава после веома добре игре у првој четвртини када су "армејци" дошли до шест поена разлике. Све што су Московљани радили пало је у воду у наредних десет минута пошто је Олимпијакос добио другу деоницу са 32:20 и прешао у вођство.

Иако се очекивало много осцилација у резултату, ЦСКА је само једном дошао до "-2", али након тога су ушли у још већи минус пошто су надиграни и у трећој четвртини, што је уједно било кључно за коначан тријумф грчког представника. Гостујућа екипа је дала отпор и покушала у последњих десет минута, али то није било довољно да се сустигне Олимпијакос.

Најбољу партију у московској екипи одиграо је плејмејкер српске репрезентације Милош Теодосић који је убацио 20 поена (2/2 за два, 5/8 за три и 1/2 са слободних бацања) уз четири асистенције, а Нандо Де Коло је додао 13 поена. У завршници сусрета, код домаћина, све се заснивало на Василису Спанулису који је дао 19 поена, Мет Ложевски 13, а Отело Хантер 12 поена.

Топ 16 Евролиге, 6. коло:
Групе Е:
Четвртак:
Галатасарај - Макаби 94:97 (22:27, 27:17, 15:19, 21:22, 9:12)
Црвена звезда - Жалгирис 68:70 (13:20, 21:19, 15:14, 19:17)
Реал Мадрид - Барселона 97:73 (26:16, 16:17, 24:20, 31:20)

Петак:
20:00 Алба - Панатинаикос

Табела: Макаби 5-1, Реал Мадрид 5-1, Барселона 3-3, Пантинаикос 3-2, Алба 2-3, Галатасарај 2-4, Жалгирис 2-4, Црвена звезда 1-5,

Група Ф:
Четвртак:
Олимпијакос - ЦСКА 84:76 (11:17, 32:20, 21:16, 20:23)

Петак:
19:00 Фенербахче - Лаборал Кућа
21:00 Армани - Ефес
21:00 Уникаха - Нижњи Новгород

Табела: ЦСКА 5-1, Олимпијакос 5-1, Фенербахче 3-2, Ефес 3-2, Нижњи 2-3, Лаборал Кућа 2-3, Армани 1-4, Уникаха 0-5.