Примера: Пред градски дерби, Реал има +4!

Мадриђани у одложеној утакмици победили Севиљу и стекли предност од четири бода у односу на Барселону. У следећем колу иду на Висенте Калдерон.

Фудбал 04.02.2015 | 23:40

Фудбалери Реал Мадрида победили су на свом терену Севиљу са 2:1 у одложеној утакмици 16. кола шпанске Примере и тако стекли четири бода предности на врху табеле.

Мадриђани су славили у сјајном мечу головима Хамеса Родригеза у 12. и Хесеа у 36. минуту. Наду Севиљи је вратио Јаго Аспас у 80. минуту, али гости нису успели да изједначе.

Реал сада има 54 бода, док другопласирана Барселона има 50. На трећемместу је Атлетико Мадрид са 47 бодова. Тај однос ће се мождапроменити у суботу, пошто тада Атлетико дочекује Реал у дербијукола.

Севиља је остала на четвртом месту, последњем које води у Лигушампиона, пошто има 42 бода, један више од Валенсије.