Куп: Виљареал на Барсу, Билбао - Еспањол у полуфиналу!

Фудбалери Виљареала пласирали су се у полуфинале Купа краља пошто су и у реваншу славили против Хетафеа са 1:0, док ће се у другом окршају за финале борити Атлетик Билбао и Еспањол.

Фудбал 30.01.2015 | 14:20

Виљареал није само сачувао 1:0 из првог дуела са Хетафеом, већ је истим резултатом славио и у предграђу Мадрида голом Морена у 78. минуту, па ће "жута подморница" у полуфиналу играти против Барселоне.

Свих 90 минута за Виљареал одиграо је српски репрезентативац Антонио Рукавина који је одлично одрадио посао у одбрани, али је зарадио и жути картон.

Атлетик Билбао и Малага су у првом сусрету у Андалузији одиграли без голова, а онда је домаћин у Баскији славио голом Арица Адуриза у 48. минуту на асистенцију искусног Маркела Сусаете и отишао у наредну рунду такмичења.

Против црвено-белих у полуфиналу играће екипа Еспањола која је сачувала предност од 3:1 из првог дуела против Севиље тако што изгубила само 1:0 касним голом Фигуераса у 88. минуту.