ЕЛ: Руски дерби припао ЦСКА, уз Теове тројке!

Кошаркаши ЦСКА из Москве и након пет кола у групи Ф Топ 16 фазе Евролиге остали су непоражени пошто су на свом терену били бољи у тесном руском дербију од Нижњег Новгорода након продужетка са 103:95 (24:19, 18:21, 27:22, 19:26, 15:7).

Кошарка 29.01.2015 | 20:40

ЦСКА је од старта сусрета имао великих мука што се тиче шута за два поена, а највише се мучио Милош Теодосић који је у једном тренутнку имао 0/5, тако да је Нижњи Новгород успевао да одоли у прве две деонице, јер су имали знантно бољи проценат што се тиче тога сегмента (62 - 44).

Озбиљне проблеме "армејцима" задавали су Таренс Кинси и Тејлор Рочести који су лако пробијали одбрану и поентирали са дистанце, тако да је тренер Итудис морао да нађе право решење како би остао непоражен у Топ 16 фази елитног европског такмичења.

Решење су били - шутеви за три поена. У томе је предњачио управо плејмејкер српске репрезентације, јер је Тео три минута пре краја утакмице имао 4/5 иза линије, пратио га је Воронцевич са 4/7, а одлични су били Џексон (2/3) и Николс (2/2).

Нижњи се на минут пре краја примакао на само три поена разлике (86:83), а на 21 секунд до краја Тео је фаулирао Кинсија који је убацио само једном слободно бацање, а исто је у наредном нападу направио Нандо Де Коло, тако да је гост имао прилику да тројком дође до продужетка.

Ипак, Нижњи није после тајм-аута успео да искорити напад од 14 секунди, јер је одмах наступио прекршај, па је поново пришао само на поен (87:86). Све се изјаловило за ЦСКА који је допустио Рочестио да поравна на три секунди до краја, а домаћин није успео ништа да уради у последњем нападу, па је наступило додатних пет минута.

Ту је Тео бриљирао са тројком и сјајном асистенцијом за Кауна, а отклонила се свака сумња у победу ЦСКА на минут до краја продужетка.

Теодосић је на крају сусрета забележио 25 поена (2/8 за два, 5/10 за три и 6/9 слободна бацања) уз два скока и четири асистенције.

Воронцевич је код "армејаца" убацио 22 поена, а добри су били и Де Коло са 13и Џексон са по 15 поена. Гости су се ослонили на Томпкинса и Рочестија са по 22, Кинси је дао 19, а Паракоски 18 поена.

20:45 Барселона - Жалгирис

Табела: Реал Мадрид 4-0, Макаби 3-1, Барселона 2-2, Панатинаикос 2-2, Галатасарај 2-2, Алба 2-2, Жалгирис 1-3, Црвена звезда 0-4.

Група Ф:
Четвртак:
ЦСКА - Нижњи Новгород 103:95 (24:19, 18:21, 27:22, 19:26, 15:7)
20:30 Лаборал Кућа - Армани
20:45 Ефес - Олимпијакос

Петак:
20:45 Уникаха - Фенербахче

Табела: ЦСКА 5-0, Олимпијакос 4-0, Фенербахче 2-2, Ефес 2-2, Нижњи Новгород 2-3, Лабора Кућа 1-3, Армани 1-3, Уникаха 0-4.