ЛК: Тотенхем на мегдан Челсију на Вемблију!

Фудбалери Тотенхема играли су нерешено са Шефилд јунајтедом реванш утакмици полуфинала Лига купа 2:2, али су отишли даље пошто су славили у првом мечу минималним резултатом, тако да ће се ове сезоне борити за трофеј у том такмичењу против Челсија.

Фудбал 28.01.2015 | 23:15

Шефилд је морао да јури заостатак од једног гола против доста снажнијег премијерлигаша, тако да је постајало све теже како је време одмицало, а офанзива домаћина кажњена је контром у 28. минуту када је Кристијан Ериксен затресао мрежу за вођство "певаца".

Није се очекивао одговор Шефилда, али је он стигао 13 минута пре краја утакмице када је погодио Адамс који је четири минута пре тога ушао на терен. Тотални преокрет догодио се у 80. минут, поново захваљујући Адамсу који је натерао Тотенхем да стрепи до последњих минута.

Читаву причу закључио је још једним голом Ериксен два минута пре краја.

Тотенхем ће се у финалу састати са Челсијем који је дан раније био бољи од Ливерпула.