ЛК: Челси у финале одвео Бане!

Голом капитена "орлова" на почетку првог продужетка Челси победио Ливерпул 1:0 у полуфиналу Лига купа. Први меч пре седам дана завршен 1:1.

Фудбал 28.01.2015 | 13:20

Челси и Жозе Мурињо славе Бранислава Ивановића!

Капитен Србије био је човек одлуке у реваншу полуфинала Лига купа између "плаваца" и Ливерпула. После 1:1 на Енфилду пре седам дана, два тима су у уторак увече водила велику битку на Стамфорд Бриџу, а победника је одлучио дефанзивац Челсија у 94. минуту.

Вилијан је перфектно извео "слободњак", Ивановић је побегао својим чуварима и потпуно сам, на пет-шест метара од гола, трзнуо главом и погодио мрежу.

Имао је Ливерпул још скоро пола сата да преокрене резултат или барем стигне до пенала, али није успео. Челси је у финалу, а тамо ће на Шефилд јунајтед или Тотенхем.

Први меч у Лондону завршен је победом "певаца" 1:0.

Немања Матић и Бранислав Ивановић одиграли цео меч за "плавце", док је Лазар Марковић у 70. минуту дуела уступио место у тиму Марију Балотелију.