Видео, АКН: Кореја у финалу!

Репрезентативци Јужне Кореје савладали су Ирак у полуфиналу Азијског купа 2:0 головима Ким Јонг Квона и Ли Хјунг Хјупа.

Фудбал 26.01.2015 | 14:40

Јужна Кореја је тако обезбедила прво финале после 27 година, а у последњем мечу првенства чекају бољег из дуела Аустралије и Уједињених Арапских Емирата.

’Црвени’ су дошли до победе упркос изостанку три играча, између осталих и нападача Бајера из Леверкузена и прве звезде тима Сон Хјонг Мина.

Први гол су постигли после одлично изведеног центаршута у 20. минут. Слободан ударац је извео Џин Су Ким, а Ли Хјунг Хуп је био бољи у скоку од ирачких дефанзиваца.

На самом почетку другог полувремена, у 53. минуту, дошао је и други гол Јужне Кореје. После гужве у шеснаестерцу Ирака, екипа у зеленим дресовима није успела да избаци лопту далеко од свог гола. После једне високе лопте стрелац првог гола се одлично снашао и грудима спустио лопту Џин Су Киму који је после полуволеја савладао голмана Хасана.

Други полуфинални меч игра се у уторак од 10 часова, а састају се домаћин Аустралија и Уједињени Арапски Емирати.