ЕЛ: Реал згазио ПАО, а Фенер Арманија у Милану!

Кошаркаши Реал Мадрида задржали су максималан учинак у Е групи и после 4. кола Топ16 фазе у Евролиги, док су кошаркаши Фенербахчеа победили су Армани у Милану са 82:71.

Кошарка 22.01.2015 | 23:20

Реал је на свом паркету савладао Панатинаикос лако и убедљиво резултатом 83:65.

Гости из Атине, који су претрпели други пораз, добро су се држали у првом полувремену, али Реал је у наставку ипак показао због чега је био велики фаворит.

Колико је Реал био сигуран на овом мечу показује и податак да је добио све четири четвртине.

Још једно одлично издање имао је Фелипе Рејес са 18 поена и 9 скокова, Руди Фернандес додао је 15 поена, 7 скокова и 5 асистенција, а Серхио Љуљ убацио је 14 поена. На другој страни, Батиста је имао 15 поена и 9 скокова, Слотер 12 поена и 7 скокова, а Демаркус Нелсон 6 поена, 4 скока и 3 асистенције.

Тим Жељка Обрадовића је сада на половичних 2-2 у Ф групи, док је Армани претрпео трећи пораз.

Фенер је током већег дела утакмице водио, али је тек у финишу осигурао победу захваљујући Бјелици, Веселом и Богдановићу.

Српски тандем био је веома запажен у финишу. И Бјелица и Богдановић играли су одлично на оба краја паркета, а Весели их је сјајно пратио одличном одбраном.

Бјелица је меч завршио са 14 поена, 10 скокова и 2 асистенције, док је Богдановић имао 11 поена, 2 скока и 8 асистенција. Сјајан је био и Весели са 15 поена и 8 скокова. У домаћем саставу, Маршон Брукс је имао 24 поена и 3 асистенције, 12 поена убацио је Хекет, а 14 Ђентиле.

Евролига, 4. коло Топ 16 фазе

Група Е

Четвртак:
Галатасарај - Алба 65:75 (19:18, 14:13, 15:21, 17:23)
Реал Мадрид - Панатинаикос 83:65 (20:14, 19:15, 21:19, 23:17)
Петак:
18.45 Жалгирис - Макаби Тел Авив
20.45 Барселона - Црвена звезда Телеком
Табела: Реал Мадрид 4-0, Галатасарај 2-2, Алба 2-2, Панатинаикос 2-2, Макаби 2-1, Барселона 1-2, Жалгирис 1-2, Црвена звезда Телеком 0-3

Група Ф

Четвртак:
ЦСКА - Уникаха 101:74 (31:26, 23:15, 21:11, 26:22)
Армани - Фенербахче 71:82 (24:28, 14:15, 16:20, 17:19)
Петак:
17.30 Нижњи Новгород - Анадолу Ефес
20.30 Олимпијакос - Лаборал Кућа
Табела: ЦСКА 4-0, Олимпијакос 3-0, Анадолу Ефес 2-1, Фенербахче 1-2, Нижњи 1-2, Лаборал Кућа 1-2, Армани 1-2, Уникаха 0-4