Куп нација: Узбудљиво од самог старта!

Упркос бројним проблемима, у суботу је почео јубиларни 30. Афрички куп нација.

Фудбал 18.01.2015 | 10:20

Много тога претило је да такмичење најбољих афричких селекција буде одложено, али је турнир у Екваторијалној Гвинеји, ипак, почео на време.

После церемоније отварања на стадиону у Бати (где ће се 8. фебруара играти финале) на терен су изашли фудбалери домаће репрезентације и Конга.

Виђен је узбудљив меч, са неколико атрактивних потеза и добрих прилика на обе стране, а на крају није било победника - 1:1.

Гости су у финишу успели да избегну пораз од 118. репрезентације на ФИФА ранг листи, пошто је Тјеви Бифума успео да изједначи у 87. минуту. До тада је Екваторијална Гвинеја водила захваљујући лепом голу Емилија Нсуе у 16. минуту, када га је проиграо Сенобу који је одлично протурио лопту "кроз ноге" противнику и онда из трка правовремено упослио саиграча.

У другом мечу првог кола Групе А Габон је савладао Буркину Фасо 2:0, головима нападача Борусије Дортмунд, Пјер-Емерика Обамејанга у 19. минуту и Малика Евуне из Видад Казабланке у 72.

У другом колу састаће се Екваторијална Гвинеја - Буркина Фасо и Габон - Конго (21. јануара).