ИТА: Роми на Сицилији само бод!

Фудбалери Интера и Емполија отворили су 19. коло серије А ремијем без голова, док Рома полако посустаје у борби за Скудето и са гостовања Палерму однела је бод - 1:1.

Фудбал 18.01.2015 | 08:20

Тим Роберта Манћинија заустављен је у походу на горњи део табеле, али је и пети узастопни меч остао непоражен, док је домаћа екипа освојила важан бод у борби за опстанак.

Наш дефанзивац Немања Видић одиграо је цео меч за Интер, док је на клупи неро-азура остао Здравко Кузмановић.

Клуб из Милана сада је девети на табели Серије А 26 бодова, а Емполи је на 15. месту са 19 бодова.

Роми није пријао одлазак на Сицилију, четврти пут је ремизирала у последњих шест првенствних утакмица, а други пут узастопно након 2:2 у градском дербију са Лациом и Тотијеве чувене прославе гола селфијем.

После тачно 100 секунди "вучица" је била у заостатку, пошто је Астори направио грешку и поклонио лопту Васкезу, он је проиграо Паула Дибалу који је сам изашао испред Де Санктиса и "мали Агуеро", за кога Палермо тражи 40 милиона евра, у таквим ситуацијама не греше, већ је погодио доњи десни угао.

Домаћин је био бољи у првом полувремену, претио преко поменуте двојице, а управо је голман Римљана био најзаслужнији што му се мрежа само једном затресла. Гости су успели да спакују бод за "вечни град" у 54. минуту када се Дестро спретном реакцијом уписао у стрелце на асистенцију Стротмана, а до краја нису могли до преокрета, није помогао ни улазак Франческа Тотија који је у 80. заменио Адема Љајића.

Кикс Роме могао би да искористи лидер Јувентус који у недељу дочекује Верону и у случају победе одмакао би пет бодова.