Примера: Пао ''Краљ'', крај дивне серије!

Фудбалери Реала нису наставили тамо где су стали 2014. године, пошто су поразом у Валенсији са 2:1 у 17. колу Примере прекинули чудесну серију од 22 победе у свим такмичењима.

Фудбал 04.01.2015 | 21:00

Блистали су пулени Карла Анћелотија ове јесени и зиме, деловали као незаустављива машина која меље све пред собом, али је успела да се заглави на Местаљи.

Да ли су "краљевићи" превише славили на дочеку Нове године или су појединци попут Карима Бензема прекршили клупску дисциплину и скакали падобраном, италијански стручњак ће морати да нађе одговор, како би се што пре вратили на победнички колосек.

Чинило се да ће на њему остати и на почетку 2015. пошто је Реал повео већ у 14. минуту када је Кристијано Роналдо прецизно извео пенал погодивши доњи леви угао. Иако су Мадриђани доминирали, играчи Валенсије стрпљиво су чекали своју шансу и дошли до преокрета у другом полувремену.

Један од криваца за прекид невероватне серије тријумфа био је и штопер Пепе кога је лопта закачила приликом ударца Барагана довољно да превари Касиљаса за 1:1, да би у 65. минуту Отаменди главом затресао мрежу на центаршут Пареха за велико славље "слепих мишева".

Фудбалери Рајо Ваљекана победили су у малом градском дербију екипу Хетафеа у гостима са 2:1. Иако је Хетафе повео већ у трећем минуту преко Алвара Васкеза, Рајо је успео да преокрене резултат и забележи победу головима Јозабеда Санчеза у 39. и Раула Баене у 64.

Хетафе је наставио са очајним резултатима у последње време пошто тријумф није остварио ни седму утакмицу заредом, док је Рајо прекинуо серију од три пораза.
Рајо се победом попео на деобу седмог места на табели са 20 бодова, док је Хетафе 13. са 17 бодова.