Лига 1: ОМ на врху за празнике, ПСЖ ''тек'' трећи!

Тим из Марсеја победио је Лил (2:1), а Лион избио на друго место, испред Пари сен Жермена.

Фудбал 22.12.2014 | 13:40

Пари сен Жермен индивидуално има далеко најквалитетнију екипу у Француској, али тренер Лоран Блан у првој половини националног првенства није успео то да преточи у водећу позицију на табели.

Уместо првог и јединог фаворита за титулу, на тронедељну паузу као лидер одлази Олимпик из Марсеја, предвођен аргентинским стручњаком Марселом Биелсом!

Олимпик је у недељу на Велодрому савладао увек неугодни Лил - 2:1, аутоголом Руа у 32. минуту и одлучујућим поготком Белгијанца Миши Бачуаија у 69. минуту.

Гости су осам минута раније успели да изједначе преко Идрисе Гаја, али је "ЛОеМ" (последњи пут био шампион 2009/10) ипак стигао до девете узастопне лигашке победе пред својим навијачима. Та серија започета је одмах након пораза од Монпељеа (0:2) у другом колу.

Олимпик је сакупио 41 бод из 19 мечева, а ПСЖ 38, пошто је у суботу на Парку принчева само ремизирао са очигледно "тврдим" Монпељеом (0:0), пре тога изгубивши у гостима од Генгана (1:0).

Ибрахимовић и екипа у недељу увече чак су пали на трећу позицију, јер је препорођени Лион успео да тријумфује у Бордоу и са 39 бодова постане најближи пратилац лидера.

Лион је на стадиону Шабан Делма победио чак са 5:0, с тим да је три гола дао у последњих 10 минута, када је домаћин остао без искљученог дефанзивца Николе Палое.