Ифеани Оњило, нападач Црвене звезде на позајмици у Ермису, наставља да блиста у кипарском фудбалу.

Фудбал 21.12.2014 | 18:40

Ермис је у великом дербију 14. кола кипарске лиге победио АПОЕЛ са 2:1, а оба гола за домаћина постигао је Оњило.

Он је прво у 48. минуту изједначио на 1:1, а онда је у другом минуту надокнаде донео велико славље и победу домаћем саставу.

Овом победом Ермис је водећем АПОЕЛ-у пришао на пет бодова заостатка, а Иефани Оњило је постао најбољи стрелац лиге са 10 голова на 13 утакмица.

Подсетимо, он је од преласка из Јавора у Црвену звезду у клубу са Маракане одиграо само 240 минута без постигнутог гола, пре него што је прослеђен на Кипар.

Звезда је у јесењем делу Јелен Суперлиге управо највише проблема имала са реализацијом, па је цео тим црвено-белих на 15 утакмица постигао само 8 голова више него што је Оњило на 13 утакмица на Кипру.