Бундеслига: Шампиони на дну!!!

Фудбалери Борусије Дортмунда стигли су до десетог пораза у 17. колу Бундеслиге пошто је Вердер био бољи од "милионера" у Бремену са 2:1, док је Бајер Леверкузен успео да сачува бод на свом терену против Франкфурта 1:1. Аугсбург је славио против Менхенгладбаха 2:1, док су Шалке и Хамбург на једној, а Штутгарт и Падерборн на другој страни одиграли без голова.

Фудбал 21.12.2014 | 10:40

Дортмунд никако да дође себи, а то није учинио ни у Бремену где је у дербију зачеља Бундеслиге поражен од Вердера, а у минусу од једног гола "милионери" су били већ након три минута игре.

Гарсија је дао одличну лопту у простор Селкеу којег није ометала одбрана Борусије, тако да је имао све време овог света да се намести и унутрашњим делом стопала пошаље лопту у горњи десни угао Лангерака.

Селке је учествовао и код другог гола Вердера, јер је у 62. минуту страшним продором прошао по десној стрнаи и онда упутио лопту у шеснаестерац где се на другој стативи нашао Бартелс који је чувара мреже Дортмунда оставио без шанси.

Седам минута касније Гундоган је извео корнер са леве стране и пронашао штопера Хумелса који је главом смањио предност домаће екипе, али је то све што је виђено од очајне екипе Борусије.

Бајер Леверкузен је успео да остане у зони Лиге шампиона и после 17. кола, али је у тој намери имао великих потешкоћа, јер је на свом терену после првог полувремена губио од Франкфурта са 1:0 након што је Мејер у 36. минуту погодио са беле тачке.

Ипак, седам минута пре краја сусрета, Бендер је упослио Беларабија који је спровео лопту у мрежу и сачувао један бод који је и омогућио опстанак у самом врху немачког првенства.

Са друге стране, Менхенгладбах није успео да оствари повољан резултат, јер је поражен од непредвидивог Аугсбурга у гостима. Управо је гост повео већ у трећем минуту после фаула Калсена-Бракера у шеснаестерцу и егзекуције Крусеа са креча. У 20. минуту стиже поравнање преко Феулнера, а Бобадиља у 51. минуту доноси преокрет и три бода свом тиму.

Волфсбург је искористио реми Бајера да одмакне на табели, пошто је голом Налда у 78. минуту дошао до победе над Келном. Тако је спречен наставак низа ремија, после 1:1 са Падерборном и и 2:2 са Дортмундом.