Серија А: Побједи и Наполи, одахну Рафа!

Екипа Наполија окончала је низ од четири меча без победе лаганим тријумфом над Пармом 2:0, у 16. колу Серији А.

Фудбал 18.12.2014 | 23:20

Наполи се седмом победом вратио на треће место на табели, бар на три дана, док своје мечеве не одиграју Лацио, Сампдорија и Ђеноа.

Меч на Сан Паолу решен је у првих пола сата, погоцима Дувана Сапате и Дриеса Мартенса, који је реализовао пенал. Парма је доживела већ 13. победу у првенству и остала закуцана на дну табеле, са седам бодова од сигурне зоне.

Наполи је експресно решио дуел са Пармом, и сачувао посао Рафаелу Бенитесу, бар до половине јануара, јер у Серији А следи двонедељна Божићна пауза.

Већ у четвртом минуту Хосе Каљехон је замало погодио мрежу, али је 15 минута касније то успело Сапати који је искористио сјајно додавање Кристијана Мађија.

После десетак мирних минута Наполи је дотукао ривала. Масимо Гоби је направио пенал, а лопту је прецизним ударцем уз десну стативу у мрежу послао Маратенс.

И до краја меча Наполи је доминирао. Редале су се шансе које су пропуштали Сапата, Каљехон, Игуаин и Хамшик. Само једном су запретили гости, преко Лодија, који је 20-ак минута пре краја погодио стативу.

У првом мечу 16. кола Јувентус је лаганом победом у Каљарију обезбедио прву позицију пред зимску паузу.

Јувентус и Наполи ће се у понедељак у Дохи борити за трофеј италијанског Суперкупа.