ЕЛ: Армија умарширала у Топ 16!

Московљани су једини тим у Евролиги са свих 10 победа.

Кошарка 18.12.2014 | 20:40

Руси остају идеални! Московски ЦСКА рутински је савладао Лимож у десетом, последњем колу регуларног дела Евролиге - 88:56 и на тај начин остварили су десети тријумф из исто толико мечева. Милош Теодосић није играо ни на овој утакмици због повреде стопала.

Најбољи код победника био је Витали Фридзон са 19 поена, а Андреј Воронцевич додао је 12. Госте је, с друге стране, предводио Џамар Смит са 12 погодака, Рамел Кари убацио је један мање, док је Лео Вестерман меч завршио са четири поена и две асистенције.

Московљани су од старта показали да су решени да задрже стопостотни учинак у Евролиги. У првом полувремену ЦСКАје наметнуо јак ритам који Французи нису могли да испрате, Итудисов тим убацио је девет тројки у том делу игре и већ крајем првог квартала имао је двоцифрену предност (29:17). Ништа боље се није провео Лимож ни у других 10 минута, Фридзон је бриљирао, а Руси одлазе на одмор са огромном предношћу (45:27).

Упркос томе што је меч практично био одлучен, али руски шампион није дозволио да гости смање разлику и угрозе њихов стопостотни низ у елитном такмичењу. Повратник Манучар Маркоишвили и Андреј Воронцевич погађали су домаће, као и Џамар Смит с друге стране, али то ништа суштински није променило, јер је ЦСКА још више увећао предност и убедљиво славио - 88:56.

Московски клуб остао је једини са свих десет победа у Евролиги, док су се Французи опростили од такмичења у групи Б са две победе и осам неуспеха, те ће такмичење завршити на последњем месту групе Б.