Куп Италије - 1/16-финала

Фудбалери Аталанте пласирали су се у осмину финала Купа Италије, пошто су са 2:0 победили Авелино, док се Удинезе мучио и тек после продужетка прескочио Ћезену са 4:2 (2:2, 2:1).

Фудбал 04.12.2014 | 12:20

Стрелац оба у победи Аталанте био је Боакје, а мрежу тима из Бергама сачувао је Влада Аврамов, па ће се ова екипа у осмини финала састати са Фјорентином. Идентичним резултатом Емполи је савладао Ђенову за дуел са Ромом у наредној рунди.

Фудбалери Удинезеа мучили су се са Ћезеном на свом Фријулију, губили су од четвртог минута, па до полувремена преокренули, да би Суки у 55. минуту поравнао на 2:2. Гости су на истеку сат времена остали са десеторицом због искључења Волте, што су пулени Андрее Страмаћонија и његовог помоћника Дејана Станковића знали да искористе тек у продужецима.

Најпре је Еванђелиста затресао мрежу у 99. минуту, да би Теро пет минута касније оверио победи и карту за осмину финала и мегдан са Наполијем.

Познато је још да ће се у осмини финала састати Милан и Сасуоло, Јувентус и Верона, Торино и Лацио, док Интер, Наполи и Парма чекају ривале.