ЕЛ: Армани избацио Бајерн из Топ 16!

Кошаркаши Арманија победили су Бајерн са 83:81 у драматичном мечу, чиме су практично обезбедили Топ 16 фазу Евролиге, без које је минхенски тим остао.

Кошарка 03.12.2014 | 21:40

Играло се са великом неизвесношћу, само је Бајерн почео меч серијом од 6:0, после чега ниједна екипа током утакмице није успела да дође до предности веће од пет поена разлике.

Хекет је одржавао темпо за вођство Арманија, узвратио је Савановић слободним бацањима и асистенцијом за Брајанта, па је Бајерн имао поен предности минут и по пре краја. Када је Хекет погодио само једно бацање, Шафарцик је катастрофално буквално бацио лопту високо у аут, што је Хекет казнио за Арманијевих 81:79. Било је нерешено захваљујући Мекејлебу, а онда је нико други до Хекет одлучујућим поготком донео Арманију Топ 16.

Он је постигао последњих 12 поена Арманија, меч је завршио са 25 уз два скока и три асистенције, а у екипи Бајерна Шафарцик је убацио 15. Душко Савановић је имао 11 уз пет скокова и асистенцију, Владимир Штимац је за 23 минута на паркету имао три поена и осам скокова.

Армани је у оба меча победио Бајерн, уз то има победу над екипом Турова, која је практично у немогућој мисији и има теоретске шансе пред дуеле са Барсом, Бајерном и на крају Арманијем.

Среда:
Армани - Бајерн 83:81 (20:19, 17:19, 22:22, 24:21)
Четвртак:
19.00 Фенербахче - Панатинаикос
Петак:
20.30 Туров - Барселона
Табела: Барселона 7-0, Панатинаикос 5-2, Фенербахче 5-2, Армани 3-5, Туров 1-6, Бајерн 1-7

Група Д:
Петак:
20.15 Галатасарај - Лаборал
20.45 Олимпијакос - Нептунас
21.00 Валенсија - Црвена звезда
Табела: Олимпијакос 6-1, Црвена звезда 4-3, Лаборал 3-4, Галатасарај 3-4, Нептунас 3-4, Валенсија 2-5