НБА: Побједе Кливленда, Чикага, Хјустона...

Кошаркаши Кливленда надиграли су Орландо са 106:74, Чикаго је уз тандем Роуз - Гасол био бољи од Јуте са 97:95, док је Хјустон био бољи од Никса са 91:86.

Кошарка 25.11.2014 | 09:15

Кливленд је против Орланда прекинуо низ од четири пораза, и то доминантном игром и контролом ритма меча од самог почетка, а Џејмс је био у центру пажње са 29 поена и 11 скокова. По 12 су убацили Лав и Ирвинг, Варежао 14, док је стандардан у дресу Орланда био Вучевић са 18 поена и 13 скокова.

Харден је пресудио Никсима у победи Хјустона, постигавши 12 од 36 поена у последњих пет минута утакмице. Није имао помоћ Хауарда који није играо због проблема са коленом, Никси су у другом полувремену играли без Ентонија због повреде, а он је за 18 минута проведених на паркету био најефикаснији у табору Њујорка са 14 поена.

Јута је минут и по пре краја имала вођство од 96:95 против Булса, али су јој пресудили поени Данливија и Гасола са линије пенала. Шпанац је и обележио меч са 23 поена, девет скокова и четири асистенције, Батлер је додао 25 поена, Роуз 18, а Миротић 10. У Јути је Фејворс дошао до дабл-дабла са 21 поеном и 15 скокова.

Победа Клиперса над Шарлотом није се доводила у питање када је одлична сарадња спољне и центарске линије, пошто је Пол имао 22 поена и за ову сезону рекордних 15 асистенција, а Грифин идентичан број поена уз 16 скокова.

Филаделфија има учинак 0-14 после Портланда, који је до победе водио Олдриџ са 33 поена, док је Торонто пети тријумф у низу забележио против Финикса уз 27 поена Валанчијунаса. Далас је поклекао против Индијане, у којој је шест играча имало двоцифрен кошгетерски учинак, а одскакао је Слоун са 29 поена.