Серија А: Јуве се прошетао Олимпиком!

Фудбалери Јувентуса прегазили су Лацио 3:0 (1:0) на Олимпику у суботу увече, у једном од дербија 12. кола Серије А.

Фудбал 23.11.2014 | 09:20

Шампион је одиграо сјајан меч у Риму, доминирао је од првог до последњег минута на једном од тежих гостовања у Калчу, те сјајним тимским акцијама стигао до десете победе.

Двоструки стрелац био је Француз Пол Погба, а гол је дао и Карлос Тевес, што је био девети поготак Аргентинца, првог стрелца шампионата. Лацију није помогло ни искључење Симеонеа Падоина 20 минута пре краја меча.

За Лацио су играли српски интернационалци. Душан Баста се вратио у тим Лација после неколико недеља одсуства и играо до 87. минута, док је Филип Ђорђевић шансу добио у последњих пола сата, али није много учествовао у игри.

Јувентус је и даље лидер Серије а са 31 бодом, чува победу више предности испред Роме, која је у суботу преокренула у Беграму.

Лацио је остао на 19, па би у недељу могли да га престигну Милан и Удинезе, или да се с њим изједначи Интер, који игра градски дерби са "росонерима".

Било је мирно првих 20-ак минута на Олимпику, а онда је прорадио сјајни трио Јувентуса Пирло-Тевес-Погба. Повратник на терен Пирло пронашао је на левој страни Тевеса, Аргентинац шаље фантастичан пас Погби на ивицу казненог простора, Француз једним додиром смирује лопту, а онда шаље прецизан шут у доњи леву угао за 1:0.

Пет минута касније Погба је имао нову шансу, гађао је дијагоналу искоса са леве стране казненог, али је погодио само рашље. Уследио је нови период мирне игре током које је Јувентус максимално контролисао стање на терену, да би меч преломио у десетом минуту наставка.

Клаудио Маркизио је пронашао Тевеса на ивици казненог простора, а Аргентинац лопту закуцао у доњи леви угао за девети гол у првенству, по чему је најбољи у Серији А.

Десет минута пре краја Лацио је дотучен. Тевес је додао лопту Роберту Переири испред казненог простора, овај ју је одмах проследио Погби који је из непосредне близине шаље по земљи за нови погодак.

Двадесатак минута пре краја меча Симеоне Падоин је мало закомпликовао посао Јувентусу другим жутим картоном, али осим две полушансе Федерика Маркетија и Фелипеа Андерсон, Лацио није озбиљније угорзио Ђанлуиђија Буфона.