Русија: Пораз ЦСКА, Зенит бјежи!

Фудбалери Зенита из Санкт Петербурга повећали су предност у односу на московски ЦСКА, који је поразом другу позицију препустио Краснодару.

Фудбал 22.11.2014 | 22:20

Зенит је на свом терену победио Кубањ са 1:0, а стрелац одлучујућег поготка био је Хулк у 37. минуту меча.

Изабраници Андре Вилас-Боаша сада имају 35 бодова, седам више од Краснодара, који је са 2:1 славио над ЦСКА.

Домаћи тим већ у шестом минуту имао је два гола вишка, пошто је Ари двапут савладао голмана Акинфејева. Московљани су се вратили у 14. минуту преко Јеременка, али све до краја утакмице није било промене резултата.

Репрезентативац Србије Зоран Тошић био је на терену до 80. минута, када га је заменио Ефремов.

Торпедо је са 2:1 био бољи од Ростова, док је најубедљивији тријумф остварио Рубин на гостовању Уралу – 3:1. Резултат је могао да буде и убедљивији да су Караденис и Портњагин били прецизни са пенала.