ПЛ: Челси не посустаје!

Актуелни шампион Енглеске се намучио да савлада Свонси, док је тренутно водећи Челси без много проблема савладао Вест Бромвич Албион.

Фудбал 22.11.2014 | 20:20

"Грађани" се не предају, али "плавци" не посустају.

Без обзира што Челси има солидну бодовну предност у односу на ривале, екипа Жозеа Муриња још не може да се опусти. Како играју, чини се да им то и није потребно.

Само 25 минута требало је играчима лондонског клуба да на Стамфорд Бриџу стекну сигурних 2:0 против Вест Бромвич Албиона, а посао у наставку меча значајно им је олакшао Клаудио Јакоб црвеним картоном због оштрог старта на Дијега Кошту у 29. минуту.

Прво је погодио Дијего Кошта у 11, а потом и Еден Азар у 25. минуту.Бразилцу са шпанским пасошем био је то 11. премијерлигашки погодак у 10 мечева ове сезоне!

Српски тандем Бранислав Ивановић - Немања Матић, по обичају, одиграо је цео меч.

Много теже до три бода ове суботе дошао је Манчестер сити. Актуелни шампион је пред својим навијачима савладао Свонси 2:1, али су гости били ти који су први затресли мрежу, а у финишу меча два пута умало да изједначе.

Водећи погодак постигао је Вилфред Бони у 9. минуту. Занимљиво, нападач из Обале Слоноваче је најбољи стрелац енглеског првенства у 2014. години са 17 голова.

Лепо је примио лопту и матирао Харта после одличне асистенције Нејтана Дајера, који му је послао лопту спољним делом копачке кроз средину Ситијеве одбране. Тачније, преко Ситијеве одбране.

Предност клуба из Бирмингема, међутим, трајала је само 10 минута, пошто је Стеван Јоветић остао усамљен у петерцу после оштрог центаршута Хесуса Наваса са десне стране.

Ту акцију започео је Јаја Туре, а сјајни везиста "грађана" у 62. минуту искористио је луцидно додавање Фернандиња петом и довео свој тим у вођство.

У финишу меча гости су, ипак, могли до изједначења, али је прво Бафетимби Гомис шутирао поред гола у ситуацији "један на један" са Џоом Хартом, а потом је шут Џоња Шелвеја из "слободњака" био за мало непрецизан.