Лавеци за ПСЖ на врху!

Фудбалери Пари Сен Жермена савладали су Мец на гостовању 3:2 (2:0) у првом мечу 14. кола Лиге 1 и попели се на прво место на табели.

Фудбал 22.11.2014 | 10:20

Парижани су петом узастопном победом стигли до укупно 30. бода и прескочили великог ривала Марсеј (28), који су поразили у прошлом колу, док је Мец остао девети са 18 бодова.

Гости су већ после петнестак минута игре имали два гола вишка. Хавијер Пасторе је погодио за вођство у деветом, да би Бусман ауто голом седам минута касније дуплирао предност 'Светаца'.

Ипак, домаћи су се вратили на самом старту другог дела, када је Модибо Маига реализовао два пенала у само 240 секунди. Најпре је у 49. минуту смањио на 2:1, да би у 53. поново био прецизан са тачке за изједначење.

Међутим, сва три бода екипи са Парка Принчева донео је Аргентинац Езекјел Лавеци у 83. минуту сусрета.