ЕЛ: Сјајни ЦСКА, Алба ''попила'' Цедевиту!

ЦСКА победио Лимож после 27:5 у четвртој четвртини и има скор 5-0, као Барселона и Олимпијакос. Саша Обрадовић са Албом силан у Загребу.

Кошарка 15.11.2014 | 17:15

Налазимо се на половини прве фазе Евролиге, а максималним учинком могу се похвалити три екипе - ЦСКА, Барселона и Олимпијакос.

До петка увече у том друштву је био и Реал Мадрид, али су "краљеви" кошем Мета Џенинга у последњем секунду изгубили од Ефеса у Истанбулу.

Зато група А има два лидера, а то су управо Реал и екипа Душана Ивковића.

ЦСКА се у Француској налазио на прагу првог пораза, када је крајем треће четвртине губио са 12 поена разлике (71:59).

Међутим, "армејци" нису губили веру и стрпљење, стегли су одбрану, док је у нападу заблистао Павел Коробков, летошње појачање из Нижњег Новгорода, са 12 поена у серији од 27:5, којом је ЦСКА чак славио победу са комфорних 76:86.

Наравно да је значајан допринос дао и Милош Теодосић, који је нанизао укупно 16 поена (седам у последњој четвртини) и 12 асистенција.

РЕЗУЛТАТИ 5. КОЛА:

Група А
Ефес - Реал 75:73
Сасари - Жалгирис 92:80

одиграно у четвртак:

Уникс - Нижњи Новгород 73:79

ТАБЕЛА: Реал 4-1, Ефес 4-1, Жалгирис 3-2, Нижњи 2-3, Уникс 1-4, Сасари 1-4.

Група Б

Цедевита - Алба 67:80
Лимож - ЦСКА 76:86

у четвртак:

Уникаха - Макаби 66:70

ТАБЕЛА: ЦСКА 5-0, Уникаха 3-2, Макаби 3-2, Алба 2-3, Цедевита 1-4, Лимож 1-4.

Група Ц

Барселона - Панатинаикос 78:69

у четвртак:

Емпорио Армани - Туров 90:71
Бајерн - Фенербахче 86:93

ТАБЕЛА: Барселона 5-0, Панатинаикос 3-2, Фенербахче 3-2, Армани 2-3, Бајерн 1-4, Туров 1-4.

Група Д

у четвртак:

Лаборал Кућа - Црвена звезда Телеком 66:86
Нептунас - Валенсија 94:87
Олимпијакос - Галатасарај 93:66

ТАБЕЛА: Олимпијакос 5-0, Звезда 3-2, Галатасарај 2-3, Лаборал 2-3, Нептунас 2-3, Валенсија 1-4.