БЛ, 10. коло: Једна Борусија прати Бајерн!

Док се имењак из Дортмунда од недеље налази у зони испадања, Борусија Менхенгладбах дели друго и треће место на табели Бундес лиге.

Фудбал 03.11.2014 | 12:15

Бајерн је и после 10. кола лидер немачког првенства, али је трио његових најближих пратилаца постао тандем, након што је Борусија Менхенгладбах у једном од дербија савладала Хофенхајм резултатом 3:1.
Андре Хан погодио је у 12. минуту, изједначио Антони Модест у 30, али је Патрик Херман два минута касније вратио предност "ждрепцима".

Исти играч је у 53. минуту запечатио исход утакмице на Борусија парку.

Борусија и Волфсбург, који је дан раније декласирао Штутгарт у гостима (0:4), имају по четири бода мање од Бавараца, док је Хофенхајм четврти, на "минус седам".

У друге две утакмице недељног програма, постигнути су следећи резултати:

Келн - Фрајбург 0:1 (0:0)
/Дарида 50п/

Падерборн - Херта 3:1 (1:1)
/Бакалорж 28, Качунга 52, Меха 76 - Калу 41/

Бајерн је у суботу направио преокрет у сусрету са "милионерима" из Дортмунда и бацио их на руб зоне испадања.

Дан касније, победом Фрајбурга у Келну, Невен Суботић, Марко Ројс и другови пали су за још једну позицију и сада су 17, са истим бројем бодова као "фењераш" Вердер, али бољом гол-разликом!

Занимљиво је да екипа Јиргена Клопа у Лиги шампиона има максималних девет бодова из три меча, а у домаћем првенству свега седам, од могућих 30!

ТАБЕЛА: Бајерн 24, Волфсбург 20, Борусија М. 20, Хофенхајм 17, Бајер 16, Хановер 16, Падерборн 15, Шалке 14, Мајнц 14, Аугсбург 12, Келн 12, Ајнтрахт 12, Херта 11, Хамбургер 9, Штутгарт 9, Фрајбург 8, Борусија Д. 7, Вердер 7.