Тери данас слави велики јубилеј!
Лондонски Плавци ће у оквиру осмог кола енглеског Премијершипа у малом градском дербију одмјерити снаге са Кристал Паласом.
Фудбал 18.10.2014 | 12:05
Џон Тери ће данас по 500. пут са капитенском траком око руке предводити екипу са Стемфорд Бриџа. Капитенску траку Терију дао је Клаудио Ранијери.
"Он зна да је он мој нови капитен. Након Десаија и Золе ред је на њега," рекао је тренер Челсија Клаудио Ранијери 2002. године.
Иза Терија остали су Рон Харис који је 324. пута био капитен Челсија, а након њега на листи је Денис Вајс који је капитен био 298. пута.
"Немају сви играчи способност да буду капитени, то морате имати у себи, као што је то имао Франко Барези у Милану. Трака није толико важна, али је јако важно да сте вођа. Он је вођа, вођа од рођења," рекао је Ранијери када је одлучио да капитенску траку да Терију.
Коментари / 0
Оставите коментар