ЕП квал.: Пољаци срушили Нијемце, Албанци замало!

Фудбалери Албаније ремизирали су 1:1 са Данском на свом терену три дана пред достовање Србији у оквиру квалификационе групи И за ЕУРО2016, док је Немачка као гост доживела историјски пораз од Пољске са 2:0 у Д групи.

Фудбал 11.10.2014 | 23:45

Мало је недостајало да Албанија са шест бодова из две утакмице дође у Београд, пошто је на старту квалификација приредила сензацију и савладала Португал, а против Данаца је водила све до девет минута пре краја.

За радост на трибинама стадиона Елбасан у истоименом граду побринуо се Лењани када је у 38. минуту матирао Каспреа Шмајхела пошто је лопта закачила неког од дефанзиваца гостију на путу до његове мреже.

У другом полувремену Данци су свим силама јуришали ка изједначењу до ког су дошли у 81. минуту. Бендтнер је кренуо у соло продор, нанизао три играча Албаније и срушен је у казненом простору, али је судија Виктор Касаи показао сјајан осећај за игру коју није прекинуо и лопта је дошла до Вибеа коме није било да спакује бод за Данску.

Ове две селекције деле прво место на табели групе И, у којој је Србија ремизирала са Јерменијом у гостима са 1:1.

Вече за историју приредили су фудбалери Пољске који су дошли до прве победе над Немачком тек у 19. међусобном окршају - 2:0.

Светски прваци су изгубили први пут у квалификацијама за Европско и Светско првенство још од 1998. када их је савладала Турска (2:0), а уједно је прекинут чудесан низ "панцера" од 33 тријумфа на гостовањима у квалификацијама за ЕУРО.

Победу Пољака најавио је Аркадијус Милик у 51. минуту, а за потпуну еуфорију и неверицу на трибинама Националног стадиона у Варшави био је задужен Себастијан Мила који је два минута на асистенцију Левандовског погодио доњи леви угао за велико славље.