Генералка: Партизан - Сутјеска 89:54

Кошаркаши Партизана заокружили су припремни период победом над никшићком Сутјеском у Пиониру.

Кошарка 01.10.2014 | 10:00

Партизан је у последњој контролној утакмици пред почетак сезоне савладао Сутјеску резултатом 89:54 (17:16, 25:9, 26:15, 21:14).
Прва деоница је прошла у доста изједначеном ритму, црно-бели су били и у резултатском заостатку, али су ипак завршили ту деоницу са поеном предности.

Ученици Душка Вујошевића материјализовали су разлику у квалитету у другој четвртини, када су повећаном концентрацијом, пре свега у одбрани, осигурали и течнији напад, за високих 42:25 на полувремену, извештава званични сајт српског првака.

Партизан је до последњег минута играо ангажовано, па отуда и победа од чак 35 поена разлике.

Тако је екипа "заборавила" убедљив пораз од Арманија и са оптимизмом се окреће гостовању у Солноку, које је на програму у суботу. Тамо ће их сигурно чекати озбиљнији противник од Никшићана, а Партизан ће играти и против лоше традиције, пошто је од мађарског АБА лигаша изгубио обе утакмице на његовом паркету.