Стоук - Њукасл 1:0, Пардју близу отказа!

Фудбалери Стоука победили су Њукасл са 1:0 (1:0) у последњем мечу шесте рунде Премијер лиге.

Фудбал 30.09.2014 | 11:15

Човек одлуке био је Питер Крауч – у 15. минуту Мозес је одлично центрирао са леве стране, а Крауч је главом спровео лопту у десни угао Круловог гола.

Стоук је тако забележио други тријумф у шампионату, а ’Свраке’ остају на само три бода и менаџер Алан Пардју све је ближи отказу (навијачи су држали транспарент са натписом ’Отпустите Пардјуа’, а и скандирали су против њега).

Најбољу шансу за изједначење Њукасл је пропустио у завршници, када је после лепог центаршута Обертана Колбак из непосредне близине погодио само пречку.

Почетком другог полувремена и Стоук је погодио оквир гола, Арнаутовићев шут завршио је на пречки, али је домаћи тим ипак изборио победу