Ђорђевић хет-триком 'убио' Палермо!

Српски репрезентативац Филип Ђорђевић постигао је прве голове у такмичарским утакмицама за Лацио којим су Римљани победили Палермо.

Фудбал 30.09.2014 | 11:00

Лацио је на гостовању савладао Палермо са 4:0 – Ђорђевић је забележио хет-трик, док се у листу стрелаца уписао и Пароло.

Он је тако Лацију донео тријумф после два узастопна пораза и девету позицију са шест бодова. Палермо је пао на 17. место са само три бода.

Домаћи су били бољи у првом полувремену, али их је казна стигла у самом финишу меча. Кандрева је убацио оштру лопту по земљи са десне стране, она је прошла играче на првој стативи, а на другој је сачекао Ђорђевић и убацио у празну мрежу.

Сицилијанци су наставили са нападима и у другом полувремену, имали више шутева, али никако нису успевали да савладају Маркетија.

То је у два наврата поново казнио Ђорђевић и уписао први хет-трик у Серији А.

У 75. минуту добио је додавање од Лулића, у казненом заломио једног противничког играча и онда рутински погодио супротни угао.

Тим голом меч је био решен, а бивши нападач Нанта и Црвене звезде феноменалну партију комплетирао је седам минута пре краја меча. Тада је левом ногом из полуволеја погодио супротну малу мрежицу из веома тешке позиције.

Коначан резултат поставио је Пароло у судијској надокнади.