Серија А: Удинезе прати лидере

Фудбалери Удинезеа забележили су и четврту победу из пет утакмица и наставили потеру за водећим екипама Јувентусом и Ромом.

Фудбал 30.09.2014 | 10:15

Удинезе је у претпоследњој утакмици петог кола на домаћем терену против Парме славио резултатом 4:2.

’Црно-бели’ су сада трећи на табели са два бода мање (12) од споменутог двојца на врху, док је Парма на претпоследњем месту са само три освојена бода.

Поново је бриљирао легендарни Антонио ди Натале, који је био двоструки стрелац за Удинезе.

Ди Натале је у 28. минуту изједначио на 1:1, када је после одличне акције и спуштене лопте Агумејанг-Бадуа ухватио волеј у паду и савладао Мирантеа.

Пре тога, Маури је донео предност гостима, када је уз много среће искористио асистенцију Антонија Касана.

Нападач Удинезеа погодио је у 45. минуту након повратне са десног бока, али је Касано успео да изједначи са беле тачке, у четвртом минуту надокнаде првог полувремена.

Најлепши моменат на мечу десио се у 58. минуту – Томас Ерто ухватио је нешто налик на маказице и центаршут Видмера спровео у мрежу.

Домаћима је посао олакшао Аква који је у у 77. минуту добио други жути картон, па је седам минута касније Теро ударцем у супротни угао поставио коначан резултат.

У последњој утакмици петог кола од 21 час играју Палермо и Лацио.