БЛ, 4. коло: 'Вукови' појели 'Фармацеуте'!

Фудбалери Волфсбурга победили су Бајер са 4:1 у претпоследњем мечу четвртог кола Бундеслиге и тако гостима из Леверкузена нанели први пораз ове сезоне.

Фудбал 22.09.2014 | 17:18

Пред око 28.000 навијача на „Фолксваген арени“, Волфсбург је дошао до првог тријумфа ове сезоне и онемогућио Бајер да се врати на чело табеле.

Клуб из Леверкузена је тако остао на седам бодова, један мање од Падерборна, Мајнца и Хофенхајма, који се налазе на деоби самог чела табеле.

Бајер је већ у седмом минуту остао са десеторицом играча у тиму, пошто је Донати добио директан црвени картон. Само минут касније, Волфсбург је дошао до вођства голом Родригеса из пенала, да би Дрмић изједначио у 29. минуту.

У последњем минуту првог полувремена Виериња је вратио предност домаћину, који је у другом полувремену имао потпуну иницијативу коју је потврдио са још два гола. Родригес је у 63. минуту својим другим голом Волфсбургу донео 3:1, да би Хант поставио коначан резултат у 81. минуту.

У последњем мечу кола, Келн и Борусија из Менхенгладбаха су играли без голова. Гости из Менхенгладбаха су тако пропустили шансу да се придржи квартету на врху табеле.