Лига 1: Лил преузео лидерство!

Екипа Лила нови је лидер француске Лиге 1, након што је Бордо доживео први пораз у првенству.

Фудбал 15.09.2014 | 18:45

Лил је са 2:0 надиграо Нант у недељу, док је Бордо поражен у Генгаму са 2:1.

Нови лидер има 11 бодова, по један више од Бордоа, Сент Етјена и Марсеја, а прате их ПСЖ и Монпеље са по девет.

Лил је до тријумфа стигао почетком другог полувремена захваљујући Дивоку Оригију. Нови нападач Ливерула је у три минута дао и наместио гол за тријумф над Нантом.

Генгам је "жирондинце" сломио у првих пола сата, головима Диалоа и Манданеа из пенала, да би се тек у последњих седам минута Бордо вратио у игру поготком Дијабатеа, али је домаћин одолео у финишу.

У последњем мечу дана, Олимпик Марсеј је славио на гостовању 'фењерашу' Евијану са 3:1. Марсеј је до тријумфа дошао головима Жињака у првом, Имбуле у 44. и Тувана у 63. минуту, а пораз свог тима ублажио је Н'Сикулу у надокнади времена.