Србија зауставила Хададија и побједила Иран

Кошаркашка репрезентација Србије остварила је другу победу у трећем колу Светског првенства у Шпанији.

Кошарка 01.09.2014 | 18:03

Тим Александра Ђорђевића је након болног пораза од Француске у недељу савладао селекцију Ирана резултатом 83:70.

Србија се мучила у првом полувремену са најбољим играчем Ирана Хададијем који је за мање од 20 минута убацио 20 поена, али је у исто време и направио четири фаула, па је наш тим у наставку имао знатно
лакши посао.

Утакмица је одлучена великом серијом Србије 15-0 на старту другог дела, а до краја је тим сигурном игром сачувао предност.

Најбољи су били  Бјелица и Богдановић. Играч Фенербахчеа, коме је ово била јубиларна 100. утакмица за Србију, имао 18 поена и 10 скокова, Богдановић је додао 16 поена, а Теодосић је уз 8 поена имао и 9 асистенција.

На другој страни, Хадади је меч завршио са 29 поена и 5 скокова, а пратио га је Бахрами са 20 поена и 7
асистенција. Овом победом кошаркаши Србије су практично обезбедили пласман у осмину финала.

Сада имају дан паузе на Мундобаскету, а у среду од 18 часова наредни ривал је Бразил.