Убједљив старт кошаркаша Србије

Кошаркашка репрезентација Србије успешно је стартовала на Светском првенству у Шпанији, пошто је данас у првом колу групе А савладала Египат са 85:64 (21:13, 22:18, 25:12, 17:21).

Кошарка 30.08.2014 | 20:59

Утакмица је одиграна у Палати спортова у Гранади, а судили су Хорхе Васкез (Порторико), Рушту Нуран (Турска), Михаел Вејланд (Канада)

СРБИЈА: Теодосић 15, Симоновић 4, Јовић 6, Богдановић 3, Бјелица 7, Марковић 2, Калинић 11, Бирчевић 11, Крстић 5, Радуљица 13, Катиц 4, Штимац 4.

ЕГИПАТ: Самир 2, Ганди 11, Камал 8, Бадр, Абоуеланин, Елгамал 12, Елсабаг 3, Генеди 9, Соуша 6, Елмекави 7, Ибрахим 6, Рабе.

Српски кошаркаши без вецих напора дошли до убедљивог тријумфа и првих бодова на шампионату.

Од самог старта национални тим заиграо је чврсто у одбрани, а предност у висини и снази зналачки је користио расположени Мирослав Радуљица, који је доминирао под оба коша.

Србија је друго полувреме отворила серијом 9:0, побегла на 52:31 и већ тада отклонила све дилеме око питања победника.

У последњу четвртину "орлови" су ушли са 25 поена предности (68:43), па је селектор Александар Ðорђевиц шансу пружио свим играчима.

Минутажу су добили капитен Ненад Крстиц и Милош Теодосић, који је са 15 поена био најефикаснији актер меча.

Кошаркаши Србије у другом колу групе А сутра од 15.30 сати играју против селекције Француске.