ЕП: Кадети БиХ без полуфинала!

Кадетска кошаркашка репрезентација Босне и Херцеговине није се успјела пласирати у полуфинале Европког првенства А-Дивизије. Наиме, бољи од изабраника Емира Халимића, који су пружили доста добру партију, били су Французи (82:52), који важе за једног од највећих фаворита за освајање титуле.

Кошарка 28.08.2014 | 20:30

Наши млади кошаркаши сјајно су отворили утакмицу и поенима Сикираша повели су са 4:0. У 4. минуту Французи су стигли до изједачења (6:6), а мало потом и до предности (8:6).

До краја прве четвртине екипе су се смјењивале у вођству, а на одмор су наши кошаркаши отишли са вишком од четири поена (23:19).

На отварању друге четвртине изабраници Емира Халимића стигли су до највеће предности (30:23), но након тога долази до пада у игри наших младих кошаркаша, што физички доминантнији Французи користе и серијом 12:0 резултат преокрећу у своју корист.

У трећој дионици игре обје екипе су играле добру одбрану, па је иста завршена резултатом 15:9, што је значило да се у посљедњих десет минута улази са предношћу Француске од 14 поена (58:44).

У посљедњој четвртини игра наших младих кошаркаша се потпуно распала, што су Французи искористили и на крају су славили убједљиву побједу (82:52).

Гулми је предводио Французе са 20 поена и 11 скокова, Рамбо је убацио 11, а Блан и Чуафе по 10 поена. У нашем саставу Гегић је био најефикаснији са 19 поена, Сикираш је убацио 15 уз шест скокова, а Муса осам поена.