Како оцјенити 'лудницу' Партизан - Нефчи?!

Када једна екипа добије утакмицу захваљујући чињеници да је противник постигао два аутогола а остане утисак да је резултат могао или морао да буде бољи тешко је процењивати учинак играча. Партизан је одиграо криминалних петнаестак минута а онда у осталих 75 уз велики напор, пуно борбе, напада и прилика дошао до минималне предности пред реванш у Бакуу.

Фудбал 22.08.2014 | 13:40

Марко Николић је извео екипу која је имала жељу да нападне али је то урадила тек на 0:2. Тренер најбоље зна колико ко од његових играча тренутно може па је његов избор био Петровић на левом беку, Нинковић на терену, Саша Илић на клупи.

Одбрана 'црно-белих' изгледала је у првом делу игре потпуно изгубљено, свакако и због чињенице да је стартовала четворка која никада није изашла на терен у том саставу.

На средини терена углавном се мало играло, гости су покушавали да лопту што пре пренесу до шеснаестерца домаћина, Партизан покушавао да игра по боковима. С обзиром на то да је терен можда и цела два метра ужи него раније а у очајном стању, није било лако ни једнима ни другима.

Необична утакмица завршена је можда и на најправеднији начин, Партизан је заслужио да победи али није заслужио да оде миран у Азербејџан због превеликог броја грешака, посебно у првом полувремену.

Ако се анализира појединачни учинак играча, сви играчи Партизана, па и Никола Нинковић, заслужују похвале за борбеност и жељу. Што се осталих елемената игре тиче, било је добрих али и веома слабих ствари...

Милан Лукач - тешко је дати добру оцену голману који на свом терену од екипе која се не може сврстати у врхунске прими два гола у уводних 15 минута. Са друге стране, Лукач је у обе ситуације био у прилици да зауставља ударце са пет, односно десет метара па је питање да ли је за њих крив. Неколико покушаја гостију са веће удаљености бранио је сигурно - 6,5

Мирослав Вулићевић - Није директан кривац за голове Нефтчија, није учествовао у акцијама за голове свог тима. Као и увек, претрчао доста, трудио се и одиграо поштено. Имао одличну прилику у другом делу, није шутирао прецизно. Још једну важну утакмицу одиграо у јаком ритму, од првог до последњег минута - 7

Бранко Илић - када екипа прима голове из пет метара штопери су криви. Словеначки интернационалац деловао је углавном сигурно код високих лопти, ретко упућиваних у шеснаестерац Партизана, миран са лоптом, добро постављен и искусан у дуелима али и један од криваца за раних 0:2. Савршена лопта за Грбићев изједначујући погодак показала је колико осећаја за игру има - 6,5

Војислав Станковић - Лоша партија момка који је под великим притиском. Пет дана припрема за важну утакмицу за њега су били више него стресни, свакодневно се причало и писало о његовом одласку у Италију. Несигуран и лоше постављен ког голова Азербејџанаца - 5,5

Немања Петровић - Повреда Волкова увела га је у тим, лопте за поготке гостију нису долазиле са његове стране па и кривица није велика. Као и већина бекова из Партизанове школе фудбала убедљивији када крене напред, да Нинковић није промашио празан гол, уписао би и асистенцију. Трудио се и нудио саиграчима, није успевао често да да употребљиве лопте - 6,5

Дарко Брашанац - Дефанзивни везни Партизана нису дозвољавали гостима да креирају акције свог тима из њихове 'зоне одговорности' али нису пуно помагали ни нападима свог тима. Просечна партија без иједног потеза којим би заслужио оцену већу од просечне. Борбеност на нивоу - 6,5

Никола Дринчић - Далеко од форме захваљујући којој је пролетос оцењен као најбољи играч Партизана. Поштен приступ, борбеност и одговорност у игри нису спорни, оно што се од искусног играча који зна фудбал очекује није показао ни против Нефтчија. Његов центаршут завршио се првим поготком 'црно-белих' - 6,5

Петар Грбић - Можда и најбољи играч Партизана на утакмици, остао без даха после шездесетак минута али до тада био најопаснији по гол противника. Учествовао у свим озбиљним акцијама у првом полувремену, постигао и први 'европски' гол у црно-белом дресу - 7

Саша Илић - Николићева процена је да капитен Партизана има снаге за двадесетак минута игре. Знања има више од свих осталих саиграча а борбенији је од млађих колега. Није учествовао у акцији за трећи гол али је разлика у игри на средини терена са њим и без њега на терену очигледна - 7

Никола Нинковић - Момак који је не тако давно имао статус велике наде Партизана још једном је замењен уз звиждуке. Ако је у првој ситуацији у којој је могао до поготка, при резуллтату 0:0, шутирао слабо или недовољно јако, промашај у 26. минуту на 0:2 спада у оне који се тешко заборављају и када екипа победи. Понашање после измене скандалозно - 5

Андрија Живковић - Да ли недовољно опорављен, недовољно физички јак за дуеле у европским мечевима или чак недовољно мотивисан с обзиром на то да зна да ће у Хумској остати само до зиме, тек млади репрезентативац није урадио скоро ништа за нешто више од пола сата на терену - 6

Данко Лазовић - Најискуснији играч у стартној постави 'црно-белих' још једном нервозан у првих 45 минута. Мало лопти за њега, недовољно концентрисан и у ситуацијама када је нешто више могао да уради. Слику своје игре поправио центаршутом за гол одлуке - 5,5

Петар Шкулетић - Прилично невидљив у већем делу утакмице, без лопти које би искористио и покушао да угрози Стаменковића. Претрчао пуно, кретао се солидно али без конкретног учинка, знатно слабији него против Лудогореца - 5,5

Исмаел Беко Фофана - Добио прилику у последњих десетак минута. Недовољно за оцену.

Марко Николић - Као и сваки тренер Партизана последњих година под истим притиском и са истим или сличним проблемима.

Забрињавајуће збуњена екипа у уводних петнаестак минута већ трећи пут овог лета у Хумској (Малме, Лудогорец, Нефтчи) је добрим делом његова кривица. Ангажована игра и после лако и рано примљених голова његова заслуга. С обзиром да је одбрану склапао од онога што има мање крив за њихову неуиграност, избор играча прилично очекиван. Нинковићев старт споран, лепо је младом фудбалеру пружити шансу још једном, одговорно би било казнити га за игру и понашање.

Измене вршио резонски, могао да освежи напад и нешто раније.