ФРА: Пораз Марсеља кући, преокрет Сент Етјена!

Монпеље извојевао победу на дебију Бијелсе на Велодрому (2:0), преокрет на Жофри Гишару за 21 минут.

Фудбал 17.08.2014 | 20:20

Ужасан деби Марсела Бијелсе на Велодрому! Аргентински стручњак од кока су челници клуба очекивали да препороди Марсељ представио се ватреној публици на лош начин, пошто је његов тим оражен у премијерном првенственом мечу на свом стадиону и после два кола Лиге 1 на конту има само бод. Олимпик је некако успео да избори бод у првој рунди против Бастије (3:3), али је у недељу поподне претрпео шамар од Монпељеа – 0:2.

По тим популарног Лудака били су Муније и Сансон, чији су погоци у оба полувремена бацили домаћу публику у очај, а играче Марсеља довели у стање панике. Ништа славном клубу није полазило за ногом, а чак ни формација са три нападача (Жињак, Тован, Алесандрини) није успевала да пронађе пут до мреже, па се муке из претходне сезоне настављају и у овој.

Иначе, за Монпеље је у овом мечу дебитовао Лукас Бариос, најзвучније појачање овог лета, који је прошле седмице стигао из московског Спартака.

За разлику од Марсеља, Сент Етјен је успео да надокнади заостатак из првог полувремена и захваљујући преокрету пред својим навијачима савлада незгодни Ремс. На стадиону Жофри Гишар, Зелени су после сат времена губили 0:1, али су у размаку од свега 21 минут рафалном паљбом пресудили гостима и стигли до друге победе у сезони.