Ајаксу први дерби холандске лиге!

Голчина Ел Газија у 90. минуту срушила наде играча АЗ Алкмара.

Фудбал 17.08.2014 | 15:45

Права холандска утакмица у дербију другог кола Ередивизије између АЗ Алкмара и Ајакса, а шампиони су и овог пута били успешнији – 1:3 (0:1).

АЗ Алкмар је прошле сезоне играо одлично против тимова из врха табеле, али није успео да и овој сезони настави добар учинак, Копљаници из Амстердама су се показали као сувише озбиљан противник. Одбрана домаћина се већ у 15. минуту успавала, Ласе Шоне је видео утрчавање Дејвија Класена на десној страни, послао лопту у празно, а Холанђанин је прецизним ударцем по земљи савладао Алварада.

На АФАС стадиону је пљуштала киша, али то није спречило Стивена Бергиуса да у 50. минуту прерола лопту и мирно је смести иза Силесена после срећног сплета околности.

Ласе Шене је у 69. минуту показао колико је важан играч за Ајакс, прво је спасао изгубљену лопту на аут линији, проверио са судијом да ли може да настави игру, а онда започео слалом по ивици казненог након којег је уследио оштар шут у доњи леви угао Алварадовог гола.

Копљаници су до краја меча имали боље шансе, Сигуртсон се обрукао када је изашао сам испред голмана, то је могло да се обије о главу гостима, али је резервиста Анвар Ел Гази у 90. одличним голом ставио тачку на ову утакмицу, барем на фудбалску страну јер су се фудбалери покошкали у судијској надокнади, а Мојсандер и Гувелеув су зарадили жуте картоне.