ЈСЛ: Партизан, Звезда и Воша по две побједе

Друго коло Јелен Суперлиге обележиле су сигурне и убедљиве победе фудбалера Црвене звезде и Партизана.

Фудбал 17.08.2014 | 13:45

Шампион Србије је са 3:0 славио против Јагодине, док је Партизан победио Раднички на гостовању у Нишу са 4:1.

Јунак победе ‘црвено-белих’ био је капитен Ненад Милијаш, који је у 37. минуту постигао фантастичан погодак из слободан ударца, а био је и асистент код трећег поготка Дарка Лазовића у 66. минуту. Други гол на мечу постигао је Ђорђе Ракић у другом минуту другог полувремена.

После тог меча, тренер Звезде Ненад Лалатовић изрекао је низ речи хвале на рачун Милијаша и похвалио свој тим.

Партизан је у Нишу уписао убедљиву победу, а низ голова ‘црно-белих’ започео је већ у 52. секунди меча Петар Грбић. Данко Лазовић повисио је на 2:0 у 27. минуту, да би Владимир Ђорђевић смањио заостатак свог тима у 67. минуту, а потом аутоголом пет минута касније донео 3:1 Партизану. Коначан резултат поставио је у 75. минуту Петар Шкулетић.

Ту утакмицу обележило је и искључење тренера ‘црно-белих’ Марка Николића, после инцидента у тунелу на полувремену, па је у наставку меча тим водио Звонимир Варга.

Николић је после меча рекао да је покушао да раздвоји играче који су се кошкали, а да је искључен јер га је пријавио четврти судија.

У осталим мечевима, Рад је са 2:1 био бољи од Борца, исто као и Војводина, која је победила Младост из Лучана, док је Доњи Срем славио против Вождовца са 1:0.

ОФК Београд и Спартак су играли без голова, Чукарички и Нови Пазар 1:1, а коло од 17 часова у Крагујевцу затварају Раднички и Напредак.