Троицки у 1/4-финалу Сан Марина

Српски тенисер Виктор Троицки пласирао се у четвртфинале челенџера у Сан Марину победом после преокрета над Шпанцем Данијелом Химено-Травером.

Тенис 07.08.2014 | 11:30

Троицки је против Химено-Травера, који је постављен за седмог носиоца, славио са 4:6, 7:6 (7:3), 7:6 (8:6).

Викторов наредни ривал биће Хрват Антонио Веић, који је са 1:6, 7:6 (7:6), 6:4, био бољи од Виктора Ханескуа из Румуније.

Троицки и Химено-Травер су одиграли занимљив меч пун преокрета, а колико је неизвесно говори трећи сет, где се играло гем за гем, а потом поен за поен у тај-брејку. Српски тенисер је, међутим, успео да веже два поена када је било најважније, пошто је до 6:6 било потпуно изједначено, а меч је, иначе, завршен тек после поноћи. Тај дуел је трајао два сата и 53 минута.

Поред Троицког, који је добио специјалну позивницу организатора, на турниру у Сан Марину игра и Филип Крајиновић, а његов противник у другом колу је хрватски тенисер Мате Делић.

Челенџер у Сан Марину игра се за наградни фонд од 64.000 евра.