Интер победио Реала!

Фудбалери интера победили су Реал Мадрид резултатом 4:3 (1:1) после бољег извођења једанаестераца, на Интернационалном купу шампиона.

Фудбал 27.07.2014 | 11:40

Иако је Реал рано повео феноменалним голом Бејла са више од 25 метара, Интер је у другом полувремену успео да стигне до изједначења на стадиону у Калифорнији.

Стрелац је са беле тачке био Икарди, после фаула над српским интернационалцем Немањом Видићем.

Коначан резултат меча био је 1:1, а италијанска екипа била је успешнија у пенал рулету. Серију је отворио управо Видић сигурним ударцем, после промашаја Иска.

Лукас је изједначио, да би на другој страни промашио Нагатомо. Начо је био прецизан за Реал, а после стативе М’Виле, чинило се да ће Мадриђани у финале.

Ипак, уследили су промашаји иљарамендија и Маскарела, а Интер је до тријумфа стигао погоцима Жуана и Икардија.

Видић је одиграо цео меч за Интер, док је Кузмановић играо до 63. минута, кад га је заменио МВила.

Реал Мадрид: Диего Лопес (хесус Фернандес 46’) – Карвајал, Пепе (Маскарел 65’), Начо, Дијего Љоренте – Иљарраменди, Медран (Дерик 65’), Иско – Лукас Вазкес, Раул де Томас (Собрињо 53’), Бејл (М. Љоренте53’)

Интер: Хандановић (Каризо 63’) – Видић, Ранокија (Андреоли 63’), Хуан Хесус – Д’Амбросио, Џонатан (Бонацоли 90’), Кузмановић (М’Вила 63’), Оби (Крхин 78’), Додо (Нагатомо 78’) – Бота (Лаксалт 78’), Икарди

Наредни меч Интер игра против Манчестер Јунајтеда 30. јула, до се у другом мечу састају Реал Мадрид и Рома.