Андора слави Санта Колому и голмана!

Поготком голмана Елоја Касалса Рубија андорска Санта Колома остварила је историјски успех против првака Јерменије Банантса.

Фудбал 09.07.2014 | 06:15

Рубио је у 95. минуту смањио на 3:2 и тако омогућио андорском тиму да први пут дође до друге рунде квалификација за ЛШ.

У првом мечу Санта Колома је добила 1:0, водила је и у Јеревану, а после три везана гола за Јермене играла је последњих 25 минута са играчем више.

Андорски клуб ће у другој рунди играти са Макабијем из Тел Авива, јединим клубом којег су до овог лета победили у Европи (уз 1 реми и 18 пораза).

Андорски клубови су у досадашњих 37 наступа у такмичењима УЕФА испадали 36 пута, а једини пролазак остварила је Сант Жулија против санмаринског Тре Фјорија 2010, када су били успешнији са пенала (обе утакмице окончане 1:1).

За јерменски фудбал овај неуспех је велики шок, претходни првак те земље Ширак је прошлог лета једва елиминисан од стране Партизана.