НХЛ: Кингси повели у финалу

Лос Анђелес Кингси савладали су после преокрета и продужетка Њујорк Ренџерсе 3:2 у првом мечу финалне серије.

Остали спортови 05.06.2014 | 13:30

Гости су после 15 минута игре имали два гола предности, најпре је Беноа Пулио би прецизан у 13. минути, да би само минут касније Карл Хагелин дуплирао предност.

Ипак, на истеку првог периода,Кајл Клифорд смањује заостатак, Дру Доути изједначава средином друге трећине, а гол вредан прве победе у борби за Стенли Куп доноси Џастин Вилијамс у петом минуту продужетка.

Био је ово трећи преокрет екипе из Лос Анђелеса у исто толико мечева. Пре меча са Ренџерсима, два пута су окретали прошлогодишње шампионе Чикаго Блекхоуксе.

Наредни меч финалне серије на програму је у ноћи између суботе и недеље у Њујорку, а шампион посате екипа која прва стигне до четири тријумфа.