Омладинци Србије на ЕП

Омладинска фудбалска репрезентација Србије изборила је пласман на првенство Европе.

Фудбал 04.06.2014 | 11:31

Српски омладинци су у последњем колу турнира 4. групе елитне рунде квалификација у Даблину, савладали домаћу селекцију Републике Ирске са 3:1 (1:0).

Србија је освојила прво место на турниру са седам бодова, након што је претходно одиграла нерешено са Турском (1:1) и победила Исланд (6:0).

Стрелци су били Симић у 36. и 67. и Мандић у 46. за Србију, а Бирн у 70. минуту за Републику Ирску. Изабраници селектора Вељка Пауновића (играчи до 19 година) потврдили су квалитет и заслужено тријумфовали у мечу одлуке.

Свесни да судбину држе у својим рукама, од почетка су кренули ангажовано, на полувремену стекли гол предности, а потом у наставку са још два гола дефинитивно срушили отпор домаћег тима. Ирци су у завршници успели да стигну само до почасног поготка.

Пласман на првенство Европе, које ће бити одржано у Мадјарској од 19. до 31. јула, изборио је само победник квалификационог турнира у Даблину, репрезентација Србије.

У другој утакмици последњег 3. кола Турска је победила Исланд са 4:3 (2:2).

Коначна табела: Србија 7 бодова, Турска 7, Ирска 3, Исланд 0.