Апоел шампион Кипра

Фудбалери АПОЕЛА освојили су нову титулу шампиона Кипра, другу узастопну, а 23. у историји клуба.

Фудбал 01.06.2014 | 15:03

АПОЕЛ је у поновљеном мечу последњег кола шампионата са играчем мање надиграо директног ривала за трофеј АЕЛ 1:0.

Тако је АПОЕЛ буквално одузео ривалу већ виђену титулу јер је пред овај меч АЕЛ имао три бода предности. АПОЕЛ је захваљујћи гол разлици стигао до првог места и тако освојио дуплу круну јер је 21. маја славио и у финалу Купа.

Јунак шампиона у мечу за титулу био је Ирац Килијан Шеридан који је једини гол на мечу у Лимасолу постигао у последњем минуту првог полувремена.

Последњих 20-ак минута за АЕЛ је одиграо Андрија Калуђеровић, али није успео да донесе титулу свом клубу.

Овај меч је требало да се одигра пре две недеље, али је одложен због дивљања навијача. Иако су проблеме направили навијачи АЕЛ-а, кипарски ФС је одбио захтев АПОЕЛ-а да му додели победу, тиме и титулу, већ се меч играо на неутралном терену.

Оба тима ће у квалификације за Лигу шампиона, док ће место у Лиги Европе тражити Аполон, Ермис и Омонија.

Последњи у рунди за шампиона био је Анотрозис.